FoorumidIdentifitseerimineatsetüleeni generaator
4 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Anonüümne
atsetüleeni generaator

Tere .Kas võib tegu olla kaherattalise lambi atsetüleeni generaatoriga?Tervitades.

Priit
Re: atsetüleeni generaator

Tere!Kes seda täpselt teab, aga nagu A-M foorumis Walter vastas, siis tsiklitel võis selline vabalt olla, jalgratastel üldiselt selliseid eraldi generaatoriga valgusteid ei kasutatud. Ja ka tsiklitele osteti need kauplusest tavaliselt sõidukile juurde, nii et võidi panna kuhu tahes. Autode valgustussüsteemis olid vähe suuremad ja ka "kandilisemad" generaatorid ja teise ehitusega. Ka kantavad karbiidilaternad võiksid vast olla ühes tükis koos põletiosaga, mitte eraldi generaatoriga. Tsiklil või muul analoogsel sõidukil kasutamine eeldab mingisuguse kinnitussüsteemi olemasolu, kas mingi kinnitusvits ümber paagi vms.Üldiselt - mina ei tea ja ilmselt keegi teine ka ei vasta. Uuri googlit ja vanu 192X ja vanemaid katalooge.

Anonüümne
Re: atsetüleeni generaator

Milliseid katalooge sa soovitad sirvida?Ja on õrna aimugi mis düüsid sellistel väikestel generaator-lampidel oli ?Kas on mingeid alternatiive või oli spetsjaalsed düüsid asjadel.Atsetüleeni puhul on ülimalt suur oht tagasi löögiks.Keevitus pitsiga tihtipeale see jama.

Priit
Re: atsetüleeni generaator

  Selliseid katalooge, mida on kätte saada! Alates Stockmanni kaubamaja omadest ja lõpetades omaaegsete Eesti tehnikakaupade müüjate omadega. Aga ega Sa täpselt enda riista ikka sealt joonistatud kataloogipiltidelt ei leia, silmaringi aga avardab ja teemat tudvustab. Düüsid ehk küünlad olid erinevad, metallist, keraamilised, metaal-keraamilised, vahel viimases hädas pigistati peenike metalltoru otsast kinni-lapikuks. Küünlaid on müüa näiteks ebays, ka Eestis on neid müüa olnud vahel laatadel. Loomulikult on gaasiga tootamisel omad ohud ja riskid, eriti kui ise midagi hakkad leiutama, aga kogused ja rõhud jms on sellises väikeses lambigeneraatoris muidugi midagi muud, kui keevituse juures. Aga otsi netist infot, ka A-M foorumis on Valdo seda karbiidilambi asja selgitanud, kuigi põhimõte on Sul ilmselt niigi selge. Ja mina pole selle teema tundja ka.

Lisa kommentaar

Foorumi HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebiaadressid ja e-maili aadressid muutuvad automaatselt linkideks.

Plain text

  • HTML elemendid keelatud.
  • Veebiaadressid ja e-maili aadressid muutuvad automaatselt linkideks.
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
CAPTCHA
Rämpspostituste vältimiseks palume sisestada vastus antud küsimusele:
Kirjuta vastus.